Kekik Hanım

Çünkü  biz doğaya ait her şeyi seviyoruz

Sadece arıları değil, doğaya ait her detayı seviyoruz. Doğa ile meşgul olmayı  ve yaşantımızı bu ortamda sürdürmeyi seviyoruz.  Dostlarımızı da doğayı daha fazla tanımaya, onun içinde daha fazla vakit geçirmeye davet ediyoruz. Doğal yaşamdan keyif almak, ona müdahale etmeden, onun mucizevi döngüsüne şahit olmak değil midir?

Arılar ile doğa arasına girmiyoruz

Siz doğaya iyi ve adil davranırsanız, o da size sonsuz zenginliğini sunar. Aslında prensibimiz çok basit: Arılar ile doğa arasına girmiyoruz. Hem de hiçbir şekilde… İnsanların sadece birbirlerine değil; doğaya karşı da dürüst olmaları gerektiğini düşünüyoruz. Doğayı suistimal  edersek, er veya geç bedelini öderiz. Doğa Anayı kızdırmadan, onun düzenine uyumlu yaşayabilirsek; hem doğal yaşamın güzelliklerini keşfeder, hem de verdiğimiz emeğin karşılığını keyifle alırız.

Arılar doğanın bir parçası; bize ait değiller

Öncelikle biz bal üreticisi değiliz. Arıcıyız. Arıların doğal yaşamlarını sürdürmelerine yardımcı olmak amacındayız. Arılar bize ait değil; onlar doğanın bir parçası. Arılara sadece barınak sağlıyoruz ve topladıkları besinlere, üreme hızlarına ve hastalıkla mücadelelerine müdahale etmeden şahit oluyoruz. Sonuçta ortaya çıkan mucizeyi adil ve karşılıklı paylaşıyoruz. Bu ortamın nabzını bizlerle dinlemek, gözlemlemek, bize sunduğu güzelliklere “en doğal hali” ile ulaşmak isteyenlere kapımız hep açık.

Ne mutlu doğanın bir parçası olabilenlere…

Sevgilerimle,

Şebnem Köksal